Boya Koruma ve Parlatma

Boya Parlatma Ve Ultra Koruma Sistemi

Kullanılmış otomobillerin matlaşmış ve donuklaşmış boyasını tekrar ilk günkü parlak-lığına ve canlılığına getirmek ve sonra da o şekilde korumak üzere tasarımlanmış olan Boya Parlatma ve Ultra Koruma Sistemi 3 etapta uygulanır. Önce otomobilin dış yüzeyleri özel temizleyici maddelerle temizlenip yapışmış atık maddeler temizlenir. Boya yüzeyindeki matlaşma ve fırça ile yıkamadan doğan yüzeysel çizikler kullandığımız patentli maddeleri ile yine özel bir makine kullanarak giderilir. İkinci etapta boya, parlaklık arttırıcı bir madde ile renk ve parlaklık bakımından ilk günkü durumuna getirilir.

Üçüncü etapta ise boya yüzeyi, özel bir aletle uygulanan Ultra Boya Koruma Maddesi ile kaplanır. Bu madde, yaz aylarında boyayı sarartıp solduran zararlı güneş ışınlarını bloke eden özel bir ultraviyole filtresi içerir. Kışın ise boyayı yağmur, çamur, hava kirliliği gibi aşındırıcı ve tahrip edici etkilerden korur, özel formüllü ürünlerimiz sayesinde asit yağmurlarını nötralize ederek bu yağmurların oluşturduğu tahribatı önler.

Ultra Boya Koruma Sistemi, otomobillere Ömür Boyu Garanti ile uygulanır. Bu garantide, yılda bir defa cüzi bir ücretle yapılan bakımlarla boyanın parlaklığını yıllar boyu koruyacağı taahhüt edilir. Bu garanti sistemi, otomobil satıldığında aracın yeni sahibine de geçtiğinden otomobillerin ikinci el satış değerini de önemli ölçüde artırır.

Özellikleri ve Yararları

Sistemin ilk etabında otomobilin dış yüzeyleri özel temizleyici maddelerle yıkanıp, yapışmış atık maddeler temizlendikten sonra boya yüzeyindeki matlaşma ve yıkama hatalarından doğan yüzeysel çizgiler özel bir makina ile özel parlatıcı madde kullanarak giderilir.

İkinci etapta boya yüzeyi, parlaklık arttırıcı bir madde ile renk ve parlaklık bakımından ilk günkü durumuna gelir. Üçüncü etapta ise boya yüzeyi Ultra Boya Koruma maddesi adlı özel bir koruyucu ile kaplanır. Bu madde, güneşin zararlı ışınlarını bloke ederek boyanın solmasını ve sararmasını önleyen ultraviyole filtreleri içerir.

Ultra Boya Koruma Sistemi, kışın boyayı tahrip eden çamur, tuz ve diğer minerallerden, hava kirliliğinin içerdiği tahrip edici etkenlerden ve en önemlisi asit yağmurlarının oluşturduğu kalıcı tahribattan korur. Bu sistem sayesinde pasta-cila gereksinimi tamamen ortadan kalkar.

Otomobilin boyasının hem ilk günkü görünümünü geri getiren, hem de yüksek koruyucu özellikleri ile onu olumsuz dış etkenlerden koruyan bu sistem için her yıl yenilenebilen Ömür Boyu Garanti belgesi verilir ve otomobil satıldığında bu garanti yeni alan kişiye aynen aktarılır.

Diğer Hizmetlerimiz