Döşeme Temizliği ve Koruması

Döşeme, Halı ve Vinil Koruma Sistemi, otomobilin değerli iç döşemesini kalıcı lekelerden korumak üzere hazırlanmış özel bir sistemdir.

Bu sistemde, koltuklara, kapılardaki kumaş döşemelere, yer ve bagaj halılarına uygulanan özel tekstil koruyucu maddesi, hem yağ, hem de su bazlı maddelerin kumaşın liflerine nüfuz etmesini önler. Bu koruyucu madde, kumaşın renginde, dokusunda, yumuşaklık ve esnekliğinde herhangi bir değişiklik yapmaz. Vinil yüzeylere uygulanan toz itici özellikteki vinil koruyucu ise, bu yüzeylere herhangi bir parlaklık vermeden toz ve kirin gözeneklere işlemesini önler, güneşten bozulmalarını engeller.

Ömür Boyu Garanti ile uygulanır ve bu garanti, otomobili ikinci el olarak satın alan kişiye tüm hakları ile devredilir.

Özellikleri ve Yararları

 • Döşeme, Halı ve Vinil Koruma Sistemi, uygulandığı kumaş ve halı yüzeyleri yağ ve su bazlı lekelerden koruyan özel bir sistemdir.
 • Döşeme ve halı koruma maddesi, koltuklara, halılara ve kapılardaki kumaş döşemelere, eğitimli teknisyenler tarafından, özel aletler kullanılarak profesyonel bir şekilde uygulanır.
 • Döşeme ve halı koruma maddesi, kumaş ve halıların ipliklerini oluşturan elyafa nüfuz ederek her bir lifi koruyucu bir kaplama şeklinde sarar.
 • Döşeme, Halı ve Vinil Koruma Sistemi, tekstil yüzeyleri lekesiz tutarken, döşeme kumaşının zamansız aşınmasını da engeller. Bütün bunlar otomobilin ikinci el satış değerini büyük ölçüde artırır.
 • Vinil koruma maddesi ise toz itici özelliği sayesinde otomobildeki tüm plastik ve vinil yüzeylere toz ve kirin nüfuz etmesini önler, güneşten bozulmalarını engeller ve kuru olarak temizlenmelerini çok kolay hale getirir.
 • Döşeme, Halı ve Vinil Koruma Sistemi, her yıl yenilenilebilen Ömür Boyu Garanti ile uygulanır ve verilen garanti belgesi ile sağlanan tüm haklar, otomobil satıldığında yeni sahibine aynen devredilir.
 • Döşeme Halı ve Vinil Koruma Sistemi otomobilin iç mekanını korumak üzere uygulanan bir sistemdir.
  Bu sistemde üç değişik yüzey için üç değişik koruyucu sistem uygulanır.
 • Önce deri koltuklar, kapı döşemeleri ve diğer bölgelerdeki deri yüzeylere DERİ BESLEYİCİ adlı özel bir ürünü uygulanır. Bu sistemin amacı, döşeme derilerinin yumuşaklığını ve esnekliğini zamansız kaybetmesinin ve kuruyup çatlamasının önlenmesidir. Özel formülünün uygulandığı deri yüzeyler orijinal yumuşaklık ve esnekliklerini muhafaza eder, zamansız kuruyup çatlama riskinden korunur.
 • Belli bir süre kullanılmış deri döşemelerde, önce deriyi tahriş etmeyen özel deri temizleyici maddesi ile temizlik yapılır. Sonra yukarıda belirtilen Deri Besleyicisi uygulanır.
 • Taban halıları ile bagajın alt ve yan tekstil kaplamalarına ise özel kumaş ve halı koruyucu maddesi uygulanır.
 • Bu koruyucu, halı ve diğer tekstil yüzeyleri oluşturan elyafı mikroskobik bazda sararak gerek yağ, gerekse su bazlı leke yapıcı maddelerin elyafa nüfuz etmesini engeller. Bu sayede halı ve bagaj kaplamalarında kalıcı leke oluşmaz.
 • Toz ve kir gibi maddeler elyafa işlemez. Yüzeyde kalan katı maddeler süprülüp nemli bir bezle silindiğinde, bu yüzeyler kolayca temizlenir.
 • Uzun ömürlü olan bu koruyucu, plastik yüzeyleri koruyup beslerken aynı zamanda toz itici özelliği sayesinde toz ve kirin bu yüzeylere yerleşmesini engeller. Bu uygulama sonunda bu yüzeylerin temizliği de çok kolaylaşır.
 • Yılda bir kez bakım yaptırılması kaydıyla kumaş, halı ve diğer tekstil yüzeylerde kalıcı kir ve leke oluşmasına karşı ÖMÜR BOYU GARANTİ verilir.

Diğer Hizmetlerimiz